Видалення крижаної кірки з дорожнього покриття
2016-10-12
Друк
Активний до:
2017-10-13
Анотація пропозиції:
Університет (м. Харків), що спеціалізується в галузі наукових розробок пропонує спосіб видалення крижаної кірки з дорожнього (тротуарного покриття) за допомогою вдосконаленої конструкції ручного ударного інструменту з пересувним обмежувальним кільцем та стопорним гвинтом. Його використання має переваги, що полягають у забезпеченні збереження цілісності покриття. Університет шукає партнерів для впровадження способу в господарствах підприємств, службах житлово-комунальних послуг тощо.
Опис пропозиції:
Запропонований спосіб дозволяє здійснювати руйнування (видалення) крижаної кірки з дорожнього або тротуарного покриття з забезпеченням цілісності останнього. Спосіб передбачає застосування у ручного ударного інструменту (лому) пересувного обмежувального кільця, зафіксованого вище за ударну частину стопорним гвинтом. Пристрій, що забезпечить такі умови роботи складається з ручки-лома та ударної частини, що утворена шляхом зварного приєднання обуху сокири з лезом. На ручці-ломові за допомогою стопорного гвинта, що вкручується в одну зі стопорних канавок, на певній відстані h від краю сокири закріплено обмежувальне кільце.
Робота з пристроєм полягає в наступному. Перед початком експлуатації визначають середню товщину крижаної кірки. Потім на ручку-лом встановлюють обмежувальне кільце таким чином, щоб відстань від краю леза до обмежувального кільця 2 була на 1…2 мм менше за визначену товщину крижаної кірки. При цьому лезо не вдаряє по дорожньому (тротуарному) покриттю та не руйнує останній. Наявність у конструкції кількох стопорних канавок та стопорного гвинта дозволяє за необхідності регулювати глибину руйнування крижаної кірки.
Продавець технологічної пропозиції має досвід її апробації у власному господарстві. Пробне використання мало позитивну оцінку.
Інновації і переваги пропозиції:
Інноваційною ідеєю запропонованого способу є застосування у ручного ударного інструменту (лому) пересувного обмежувального кільця.
Так, при традиційних способах видалення крижаної кірки деякі пристрої складні за конструкцією; мають великі габарити; застосовують елементи електроживлення, що збільшує їх вартість; та іноді пошкоджують покриття. Пристрої зі скребками мають агресивний руйнівний вплив леза на асфальтове покриття під час зішкрибання снігу та льоду. Застосування ж запропонованого способу забезпечує цілісність дорожнього (тротуарного) покриття. При цьому не використовуються високовартністні пристосування, а сам пристрій є зручним для робітника та малогабаритним.
Додаткова інформація (технічні подробиці)
Комунальні послуги і сфера обслуговування
Технологічні ключові слова:
Покриття; Інші промислові технології; Інші процеси
Короткі коди сфер ринкового застосування:
Інші
Поточна стадія розвитку:
НДР, лабораторні випробування
Права інтелектуальної власності:
Патент отриманий
Коментарі, дата і номер патенту, якщо є:
-
Тип потрібної співпраці:
Ліцензійна угода; Адаптація до потреб замовника; Зміна існуючих технологій (установок, процесів.) потенційного партнера
Тип шуканого партнера:
Підприємства житлово-комунального господарства, підсобні господарства підприємств та відомств
Сфера діяльності партнера:
Підсобне господарство, прибирання територій
Задачі, що стоять перед партнером:
Впровадження методу
Країни, яким надається перевага:
Україна, країни СНД
Вид організації:
Установа
Організація / Тип компанії:
Дослідний інститут / Університет
Розмір організації - автора профілю:
> 500 співробітників
Центр, що надав профіль
Харківський державний університет харчування та торгівлі
[Закрити вікно]