Виробництво жареної кулінарної продукції
2016-10-11
Друк
Активний до:
2017-10-12
Анотація пропозиції:
Університет (м. Харків), що спеціалізується в галузі освітніх та наукових розробок пропонує способи виробництва жареної кулінарної продукції з використанням електроконтактного нагрівання (ЕКН). Використання ЕКН має переваги, що полягають у скороченні тривалості технологічного процесу, зниження витрат енергії та високому ККД. Університет шукає партнерів для впровадження технології у виробництво.
Опис пропозиції:
Запропонована технологія дозволяє налагодити виробництво жареної кулінарної продукції на основі січеної сировини, зокрема різноманітних запіканок, котлет, шніцелів, биточків та ін. Застосування у процесі жарення комбінування поверхневих методів нагрівання з електроконтактним дозволяє інтенсифікувати процес та забезпечити рівномірне нагрівання окремих шарів за об’ємом виробу. При цьому використовується прямокутна форма змінного електричного струму з частотою 50 Гц та напругою до 42 В, що забезпечує безпечність обслуговування апаратів під час ручного завантаження-розвантаження.
Ефективність запропонованої технології підкріплена економічними перевагами, що полягають у підвищити продуктивність до 33 %, зниженні витрат електроенергії до 60 %, зниженні собівартість 1 кг продукції до 5 %, можливості додатково отримати прибуток у розмірі до 61,4 тис. грн на рік.
Продавець технології має досвід її апробації на виробничому підприємстві «Голіаф» та ФОП «Нескоромна». Пробні партії виробництва жареної продукції мали позитивну оцінку за органолептичними та техніко-економічними показниками.
Інновації і переваги пропозиції:
Інноваційною ідеєю запропонованої технології є застосування у тепловій обробці внутрішніх шарів напівфабрикату ЕКН з визначиними параметрами.
Так, у традиційних способах та апаратах застосовуються лише поверхневі методи нагрівання, що за певних умов можуть або недогріти виріб до стану кулінарної готовності, або перегріти поверхневі шари. Застосування ж ЕКН забезпечує за час формування скоринки прогріти внутрішні шари до 80…90 ºС, що відповідає кулінарній готовності, отже забезпечується якість продукції.
ЕКН з постійним електричним струмом погіршує якість продукції, з високою напругою є небезпечним для обслуговування апаратів. Застосування ж при ЕКН прямокутної форми змінного струму дозволяє підвищити енергоефективність, а напруги до 42 В – безпечність для користувача.
Додаткова інформація (технічні подробиці)
Технологічні ключові слова:
Технології харчової промисловості; Харчові добавки / інгредієнти / функціональна їжа; Обробка харчових продуктів; Харчування та здоров'я
Короткі коди сфер ринкового застосування:
Інші харчові продукти і напої
Поточна стадія розвитку:
НДР, лабораторні випробування
Права інтелектуальної власності:
Патент отриманий
Коментарі, дата і номер патенту, якщо є:
-
Тип потрібної співпраці:
Ліцензійна угода; Адаптація до потреб замовника; Зміна існуючих технологій (установок, процесів.) потенційного партнера
Тип шуканого партнера:
Підприємства з виробництва жареної кулінарної продукції, машинобудівні підприємства
Сфера діяльності партнера:
Харчова промисловість, ресторанне господарство, машинобудування
Задачі, що стоять перед партнером:
Впровадження технології у виробництво
Країни, яким надається перевага:
Україна, країни СНД
Вид організації:
Установа
Організація / Тип компанії:
Дослідний інститут / Університет
Розмір організації - автора профілю:
> 500 співробітників
Центр, що надав профіль
Харківський державний університет харчування та торгівлі
[Закрити вікно]