русский english
Академія технологічних наук України
Agenţia pentru Inovare şi Transfer Tehnologic
JSO-ERA
Рэспубліканскі цэнтр трансферу тэхналогій (Рэспубліка Беларусь)
Silicon Valley Innovation Center
Європейська Економічна Палата Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні
Технологія обробки неоднорідних за проникністю продуктивних нафтоносних пластів
2011-06-22
Друк
Активний до:
2012-06-22
Анотація пропозиції:
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу розробив технологію обробки неоднорідних за проникністю продуктивних нафтоносних пластів.
Запропоновану технологію рекомендовано для застосування у напрямку «Розробка та експлуатація нафтогазових родовищ».
Автор шукає інвесторів і партнерів для співробітництва (адаптація до вимог споживача і можливість адаптації технології до нових матеріалів).
Опис пропозиції:
Технологія передбачає використання різних водних розчинів у т.ч. і поверхнево-активних речовин і перерозподілу фільтраційних потоків в пластах з метою підвищення їх нефтегазоотдачі. Використання даної технології дозволить підвищити видобуток нафти і газу на старих родовищах зі складною структурою пластів. Використання даної технології дозволить підвищити нефтегазоізвлеченія при підтримці пластового тиску шляхом закачування води та водних розчинів у неоднорідні за проникністю нафтоносні пласти.Современние існуючі технології підтримання пластових тисків не дозволяють задіяти в процес видобутку неоднорідні за проникністю ділянки продуктивних пластів. В основі технології обробки неоднорідних за проникністю нафтогазоносних пластів є закачування в пласт в певній послідовності різних за фізико-хімічними властивостями розчинів реагентів, в т.ч. поверхнево-активних речовин. Підбір реагентів у водних розчинах здійснюється шляхом використання результатів вимірювання параметрів як продуктивних пластів, пластових флюїдів, так і водних розчинів з відповідними хімічними реагентами для кожного пласта індивідуально.
Інновації і переваги пропозиції:
В даний час технології підвищення нафтовіддачі продуктивних пластів мають певні обмеження щодо неоднорідних за проникністю пластів і не дозволяють досягти підвищення нафтовіддачі по всьому об'єму такого пласта. Дана технологія є істотною модернізацією відомих методів підвищення нафтовіддачі неоднорідних за проникністю нафтогазоносних пластів.
Додаткова інформація (технічні подробиці)
Запропоновано технологію можна використовувати на багатьох виснажених нафтових родовищах, запаси нафти на яких вважаються які важко. В результаті це дозволить збільшити видобуток нафти без залучення значних додаткових витрат. Ця технологія дозволяє збільшити коефіцієнт нафтовилучення з неоднорідних за проникністю нафтоносних пластів в 1,15-1,3 разів залежно від властивостей продуктивного пласта.
Проведені в 2003р. промислові випробування даної технології на Перекоповском родовищі НГВУ «Охтирканафтогаз» (України) дозволили додатково отримати з 01.11.2003г. по 01.06.2004г. 11763 т нафти і 5903 тис. м3 газу
Технологічні ключові слова:
Зберігання тепла; Транспортування тепла, теплопостачання, теплофікація; Транспортування та зберігання рідкого та газоподібного палива
Короткі коди сфер ринкового застосування:
Розвідка та видобуток нафти і газу; Апаратура для буріння
Поточна стадія розвитку:
НДР, лабораторні випробування
Права інтелектуальної власності:
Секрети виробництва (know-know)
Коментарі, дата і номер патенту, якщо є:
-
Тип потрібної співпраці:
Ліцензійна угода; Адаптація до потреб замовника; Розробка і виготовлення на замовлення
Тип шуканого партнера:
Тип шуканого партнера: науково-дослідні інститути, проектні організації, комерційні структури, інвестиційні фонди
Сфера діяльності партнера:
Область діяльності партнера: нафтова і газова промисловість
Задачі, що стоять перед партнером:
Для впровадження запропонованої технології обробки неоднорідних за проникністю продуктивних пластів необхідно придбати комплект приладів для виміру фізико-хімічних властивостей продуктивного пласта, пластових флюїдів, реагентів та їх водних розчинів, хімічні реагенти та обладнання для приготування водних розчинів хімічних реагентів відповідних концентрацій, їх зберігання та закачування в продуктивні пласти. Приблизна вартість засобів для впровадження такої технології з метою проведення однієї обробки продуктивного пласта становить 2,5 млн.грн. (на підставі результатів промислових випробувань в НГВУ «Охтирканафтогаз», Перекоповское родовище)
Країни, яким надається перевага:
Україна, країни Європи і СНД
Вид організації:
Установа
Організація / Тип компанії:
Дослідний інститут / Університет
Розмір організації - автора профілю:
> 500 співробітників
Центр, що надав профіль
Івано-Франківський національний технічний
Виявити зацікавлення
Компанія *
Контактна особа *
Країна *
Місто *
Контактувати за допомогою
Ел.скринька *
Адреса
Індекс
Телефон *
Факс
Повідомлення *
Код *


Copyright © 2008-2013 Електронна платформа UTTN
Copyright © 2013 NTTN, Innovation Network. All Rights Reserved.