русский english
Армований бетонний люк
2017-10-03
Активний до:
2018-10-04
Анотація пропозиції:
Корисна модель відноситься до будівництва, зокрема до елементів, що перекривають технологічні отвори в конструкціях, наприклад, колодязях, камерах систем водопостачання, водовідведення, теплогазопостачання і інших інженерних спорудах.
Опис пропозиції:
Працює люк наступним чином. В робочому положенні кришка опирається на всю внутрішню бокову поверхню корпусу люка і знаходиться в одному рівні з зовнішньою його кромкою. Запірно-фіксуючи елементи унеможливлюють відкриття люка простим вертикальним підняттям кришки , що забезпечує надійну її фіксацію в корпусі і дозволяє розташувати люк в одному рівні з оточуючою поверхнею конструкцій, землі, асфальту, тощо. Монтаж-демонтаж кришки люка здійснюється пристроєм для проведення цих робіт, який працює наступним чином: при відкритті люка коромисло розташовують над кришкою і монтажні захвати з опорними елементами вводять в отвори кришки до впирання опорних кілець в її поверхню. Індикатор розташування опорного елементу повертають до упора і за ручки коромисла піднімають кришку з поворотом в бік виходу запірно-фіксуючих елементів з пазів корпусу люка. Для закриття люка вчиняють зворотнім засобом: кришку встановлюють в корпус люка з поворотом в бік входу запірно-фіксуючих елементів у відповідні пази в корпусі люка. Щоб звільнити пристрій для проведення монтажно-демонтажних робіт коромисло опускають до впирання кілець в кришку, індикатори повертають в положення, яке дозволяє монтажним захватам з опорними елементами звільнитися з отворів кришки при підйомі пристрою.
Інновації і переваги пропозиції:
Відомі люки з кришками із чавуну, полімеру, залізобетону з металевим ободом, які встановлюються на колодязях і камерах систем водопостачання, водовідведення, теплогазопостачання і інших інженерних спорудах. Недоліком металевих люків є їх висока вартість і можливість викрадення з наступною здачею в металобрухт; полімерні кришки також мають високу вартість і для їх виготовлення потрібні спеціальні полімери і дороговартістні форми; люки із залізобетону з кришками із металевим ободом мають значну металоємкість і вартість виробу.
Додаткова інформація (технічні подробиці)
Армований бетонний люк, який складається із армованого бетонного корпусу і армованої бетонної кришки відрізняється тим, що бокова поверхня кришки люка виконана у вигляді оболонки перевернутого зрізаного кругового конуса з запірно-фіксуючими елементами, а внутрішня бокова поверхня корпусу люка, у вигляді перевернутого зрізаного кругового конуса, має відповідні пази для розташування запірно-фіксуючих елементів. На його зовнішніх поверхнях розміщені логотип регіону розташування люка, замовника, виробника з нормативно-паспортними даними на виріб з армованого бетону. Кришка розташована в корпусі люка з можливістю повертання навколо вертикальної вісі за допомогою спеціального пристрою для проведення монтажно-демонтажних робіт.
Технологічні ключові слова:
Технологія будівництва
Короткі коди сфер ринкового застосування:
Будівництво
Поточна стадія розвитку:
Промисловий зразок
Права інтелектуальної власності:
Патент отриманий
Коментарі, дата і номер патенту, якщо є:
Патент України на корисну модель №102528 "Армований бетонний люк" від 10.11.2015.
Тип потрібної співпраці:
Адаптація до потреб замовника; Технічне консультування
Тип шуканого партнера:
Усіх форм власності.
Сфера діяльності партнера:
Корисна модель відноситься до будівництва, зокрема до елементів, що перекривають технологічні отвори в конструкціях, наприклад, колодязях, камерах систем водопостачання, водовідведення, теплогазопостачання і інших інженерних спорудах.
Задачі, що стоять перед партнером:
Впрвадження розробки.
Країни, яким надається перевага:
Усі.
Вид організації:
Установа
Організація / Тип компанії:
Дослідний інститут / Університет
Розмір організації - автора профілю:
> 500 співробітників
Центр, що надав профіль
Національний університет водного господарства та природокористування
Виявити зацікавлення
Компанія *
Контактна особа *
Країна *
Місто *
Контактувати за допомогою
Ел.скринька *
Адреса
Індекс
Телефон *
Факс
Повідомлення *
Код *


Copyright © 2008-2013 Електронна платформа UTTN
Copyright © 2013 NTTN, Innovation Network. All Rights Reserved.