русский english
Академія технологічних наук України
Agenţia pentru Inovare şi Transfer Tehnologic
JSO-ERA
Рэспубліканскі цэнтр трансферу тэхналогій (Рэспубліка Беларусь)
Silicon Valley Innovation Center
Європейська Економічна Палата Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні
Зимові шини з поліпшеним зчепленням з дорожним полотном
2011-01-15
Друк
Активний до:
2012-01-17
Анотація пропозиції:
Український винахідник з Запорозької області розробив зимові шини призначені для поліпшення зчеплення коліс транспортних засобів з дорожнім полотном при несприятливих погодних умовах: дощ, сніг, ожеледиця. Ресурс роботи зимових шин збільшений за рахунок забезпечення рівномірності зношування протектора й робочої поверхні колеса, що відповідно підвищує коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою.

Автор надасть дозвіл (виключну ліцензію) на використання об'єкту інтелектуальної власності.
Опис пропозиції:
Для поліпшення прохідності автомобіля в зимовий період у цей час використовують шиповані й нешиповані зимові шини. Відмінною рисою нешипованих шин є наявність численних прорізей - ламелей на зовнішній поверхні протектора. У плямі контакту шини з дорогою ці прорізи ощетинюються десятками гумових кромок, кожна з яких чіпляється за мікронерівності на снігу і навіть на гладкому льоді. Істотним недоліком таких шин є те, що м'який протектор має погіршене зчеплення на асфальті - ламелі при більших бічних і поздовжніх навантаженнях просто складаються, і шина починає сковзати.

Шипована гума в умовах ожеледі і накатанного снігу має більш високий коефіцієнт зчеплення коліс із дорогою. Однак у реальних умовах бездоріжжя й нерівномірного забруднення дороги, особливо на гладкому асфальті шипи швидко зношуються і вириваються.

В якості робочої поверхні запропонованих зимових шин виступають паралельні металеві пластини, вмонтовані в шаховому порядку в протектор. Пластини кріпляться до основи, розміщеної між каркасом і протектором. Між каркасом і протектором проходять прорізи, які разом з металевими пластинами розташовані під кутом щодо напрямку руху колеса для відведення снігу, льоду і води.

Завдяки такому розташуванню прорізей і пластин, які мають можливість зсуву в прорізах, забезпечується контакт зчеплення робочих органів з дорогою. Крім того, внаслідок зношування пластин разом із протектором і одночасного загострення робочої поверхні забезпечується сталість коефіцієнта зчеплення коліс незалежно від нерівномірності покриття дороги.
Інновації і переваги пропозиції:
Прорізь в момент розташування її перпендикулярно дорозі, вкритій льодом, дає можливість пластинам роздаватись, тим самим утворюючи хороший контакт зчеплення робочих органів з дорогою.

За такої конструкції зимових шин робочі органи у вигляді пластин будуть стиратися разом з протектором, одночасно загострюючи робочу поверхню, що і забезпечить постійно високий коефіцієнт зчеплення, незважаючи на зміни покриття дороги.
Додаткова інформація (технічні подробиці)
Технологічні ключові слова:
Автодорожний транспорт; Технології пасажирських і вантажних перевезень; Конструювання транспортних засобів; Автодорожні транспортні засоби
Короткі коди сфер ринкового застосування:
Споживчі товари; Автозапчастини; Транспорт, перевезення; Транспортні засоби, транспортне устаткування і запчастини
Поточна стадія розвитку:
НДР, лабораторні випробування
Права інтелектуальної власності:
Патент отриманий
Коментарі, дата і номер патенту, якщо є:
Патент України на корисну модель, 2009 рік.
Тип потрібної співпраці:
Ліцензійна угода; Спільна подальша розробка; Угода про спільне підприємство; Адаптація технології на нові матеріали; Фінансові ресурси
Тип шуканого партнера:
Підприємство, яке готове спільно виробляти та реалізовувати технологію, потенційний інвестор або покупець майнових прав інтелектуальної власності. Можливі нові розробки у співавторстві.
Сфера діяльності партнера:
Машинобудування, автомобілебудування, виробництво шин для легкових та спортивних автомобілів.
Задачі, що стоять перед партнером:
спільне виробництво та реалізація виробів, фінансування
Країни, яким надається перевага:
Україна, Росія, Білорусь та інші країни СНД.
Вид організації:
Всеукраїнська громадська організація
Організація / Тип компанії:
Технічний центр / Центр передачі технологій
Розмір організації - автора профілю:
10-50 співробітників
Центр, що надав профіль
Член Асоціації технологічних менеджерів та брокерів
Виявити зацікавлення
Компанія *
Контактна особа *
Країна *
Місто *
Контактувати за допомогою
Ел.скринька *
Адреса
Індекс
Телефон *
Факс
Повідомлення *
Код *


Copyright © 2008-2013 Електронна платформа UTTN
Copyright © 2013 NTTN, Innovation Network. All Rights Reserved.